KatmerliBilgi

Göz altı morluklarının nedenleri

Posted on: 11.08.2011

göz altı morlukları

GÖZALTI MORLUKLARININ NEDENLERİ NELERDİR
Gözlerimizin altında bazen sanki yumruk yemiş gibi mosmor bir görünüm oluşur. Bu morluklar bazen gençlerde de kendini gösterebilir. Bu görünüm bir çoğumuzun hoşuna gitmeyen ve baş etmek bir hayli zordur bu morluklarla. Elbette ki bu morlukların oluşmasının bir nedeni vardır. İşte biz bu nedenleri öğrenirsek morluklarla baş etmek daha kolay olabilir bizim için. Bu morluklarla baş etmek için alınabilecek önlemleri uygularsak daha sağlıklı bir yüz görünümüne sahip olabiliriz.

Göz altı morluklarının nedenleri ;

Bu lekelerin en belirgin nedeni cildin zamanla incelmesi ve buna bağlı olarak kılcal damarlarımızın belirginleşmesidir. Güneş ışınları bu sorunu arttırabilir. Diğer bir neden de alerjiler ve yüksek ateşli olarak geçirilen hastalıklardır. Bunun dışında bazı besinler, kedi tüyü kaşıntısı, polenler, hapşırma ve göz sulanmalarına neden olabilirler. Bu insanlar gözlerini ovuşturmadan edemedikleri için bunun sonucunda yine kızaran ve dışı moraran gözler olarak bize yansır. Ama göz altındaki morluklar genelde kalıtsaldır. Genellikle çok açık tenli ve göz çukuru derin olan insanlarda daha belirgin olur. Fizyolojik nedenler arasında ise, aşırı tuz tüketimi, sigara içmek, kalp hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları ilk akla gelenlerdir. Uykusuzluk, kansızlık ve demir eksikliği de gözaltı morluklarının oluşmasına neden olabilir.

Gözaltı morluklarından kurtulmak için alınabilecek önlemler;

Her şeyin başında vücudunuzu susuz bırakmamaya özen gösterin, göz çevresi çok hassastır onun için gözlerinizi güneşten korumaya özen gösterin, düzenli olarak uyumaya özen gösterin uykusuz kalmayın, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve tuz tüketimini azaltın, bol bol sebze meyve ve balık tüketin. Bunların dışında üzüm çekirdeği extresi, C vitamini takviyesi ve bazı diğer antioksidanlar kılcal damarlarımızın güçlenmesine ve cildin gelişmesine katkıda bulunur. Bunları ihmal etmeyin. Sağlıklı günler….

göz altı morluklarının nedenleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

RSS Bilinmeyen Besleme

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Blog Stats

  • 1,131,437 hits

Amung

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: